Światowy Dzień Rzucania Palenia - 15 listopad 2018 rok

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 listopada 2018

Jak co roku , w trzeci czwartek listopada  przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzimy od 1991 roku, a działania antynikotynowe podejmowane w ramach akcji wynikają z Rządowego Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu i mają charakter priorytetowy.

Zgodnie z priorytetem, jakim jest ograniczenie przedwczesnej umieralności społeczeństwa polskiego spowodowanej czynnym i biernym paleniem tytoniu, Główny Inspektorat Sanitarny planuje realizację kampanii edukacyjnej skierowanej do czynnych i biernych palaczy.

Działania kampanijne będzie można obserwować w drugiej połowie listopada w przestrzeni publicznej (głównie w środkach komunikacji miejskiej, na przystankach itp.) we wszystkich województwach.

Na terenie Szamotuł działania kampanijne prowadzone przez pracowników inspekcji sanitarnej odbędą się w dniu 14 listopada w godz. 12.30 do 13.30 na terenie Marketu IRENA ul. Powstańców Wlkp. 42. Wszystkich zainteresowanych, a w szczególności palaczy zapraszamy do naszego stoiska. Będzie okazja porozmawiać o nałogu, otrzymać materiały informacyjne, a także wykonać badanie na zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Jednocześnie pragniemy podziękować właścicielom i kierownictwu Marketu IRENA w Szamotułach za umożliwienie przeprowadzenia akcji informacyjnej.

Palaczy zachęcamy do korzystania z porad specjalisty dyżurującego pod ogólnopolskim telefonem :   Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym – tel. 0 – 801 108 108

Wszystkim osobom, które podejmują wysiłek uwolnienia się z nałogu życzymy wytrwałości w zmaganiach i sukcesów w walce o zdrowsze życie.

Plakat dotyczący Kampanii

Informacja dotycząca Światowego Dnia Rzucania Palenia

Apel Fundacji "Promocja Zdrowia"z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia