Program profilaktyczny "Mamo, Tato - co wy na to?"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 lutego 2019

Z przyjemnością informujemy, że podjęta współpraca Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu  z Uniwersytetem UAM w Poznaniu zaowocowała opracowaniem programu pt. „ Mamo, Tato – co wy na to?”, który pilotażowo wdrożono do realizacji w II semestrze roku szkolnego 2018/2019 w placówkach przedszkolnych powiatu szamotulskiego. Program adresowany jest do dzieci 5 i 6 letnich i ich rodziców.

W dniu 6 lutego 2019 roku w Sali Konferencyjnej tut. Stacji odbyło się szkolenie dla realizatorów programu. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Szamotułach wspólnie z Poradnią Pedagogiczno – Psychologiczną w Szamotułach przygotowała dla nauczycieli wiele cennych informacji. Omówione zostały cele i założenia programowe oraz przekazane materiały edukacyjne ( broszura i kredki). Specjaliści z PPP udzieli cennych porad i wskazówek w rozwiązywaniu aktualnych problemów w zakresie rozwoju dzieci i komunikacji interpersonalnej. Materiały do nowego programu bardzo się podobały, a broszura być może okaże się nowym sposobem na kontakt i miłą zabawę rodzica z dzieckiem.

W przyszłym roku szkolnym realizacja programu zaplanowana jest nie tylko w przedszkolach. Zaproszenie do udziału w programie otrzymają także  oddziały przedszkolne znajdujących się w placówkach szkolnych.