Konkurs "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
13 lutego 2019

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach serdecznie zaprasza uczniów klas V szkół podstawowych powiatu szamotulskiego do udziału w XIX edycji konkursu  pt. Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Międzynarodowe badania Health Behaviour in School-aged Children przeprowadzone w Polsce w 2014 roku nad zachowaniami zdrowotnymi młodzieży wskazuje , że 44% młodzieży szkolnej w wieku 11-14 lat ma za sobą pierwsze próby palenia. Skłania to nas do kontynuacji działań edukacyjnych w tej grupie wiekowej.

Zadanie jest realizowane przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Poznaniu wraz z powiatowymi stacjami przy współpracy z partnerami przedsięwzięcia  Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Tegoroczne zadanie konkursowe polega na przygotowaniu komiksu  pod hasłem „ Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.

Na prace konkursowe czekamy do dnia 21 kwietnia 2019 roku.

Dyrekcje szkół i nauczycieli zachęcamy do rozpowszechnienia informacji o konkursie na terenie placówki szkolnej oraz koordynowanie etapu szkolnego.

Jednocześnie zwracamy uwagę na prawidłowe, zgodne z regulaminem, opisanie przesłanej na etap powiatowy  pracy konkursowej wraz z niezbędnymi załącznikami.

Regulamin Konkursu