Bezpieczne Walentynki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
14 lutego 2019

 

14 lutego „Walentynki” -  to czas romantycznych randek,  jak również okres sprzyjający zawieraniu nowych, nie zawsze przemyślanych znajomości i podejmowaniu ryzykownych zachowań. „Święto Zakochanych” stanowi doskonałą okazję do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej mającej na celu promowanie bezpiecznych zachowań w aspekcie zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

Nie każdy na co dzień zastanawia się nad swoim zachowaniem i niestety, nie każdy odnosi ryzyko zakażeń do siebie i swojej rodziny. Aby o siebie świadomie zadbać, trzeba posiadać, choć minimalną wiedzę o objawach chorób i ich możliwych skutkach.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Szamotułach w ramach tegorocznej akcji edukacyjnej nawiązała współpracę z Biblioteką Publiczną w Szamotułach oraz Zespołem Szkół nr 2 w Szamotułach. Wśród młodzieży przeprowadzone zostaną spotkania edukacyjne i przygotowana zostanie tematyczna wystawa. Natomiast czytelnicy Biblioteki Publicznej będą mogli zapoznać się z materiałami kampanii społecznej Krajowego Centrum ds. AIDS. #mam czasrozmawiać”. Rozmowa z osobami starszymi może przynieść korzyści edukacyjne, wszystkim - zarówno młodszym, jak i starszym. Jeśli matka podejmie z córką dialog o bezpiecznych zachowaniach, a syn przestrzeże wyjeżdżającego do sanatorium ojca, że wiek nie chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, być może uda się ograniczyć liczbę zakażeń w populacji.

Podstawowe informacje epidemiologiczne

Zakażenia przenoszone drogą płciową