Rozwiązanie konkursu pt. "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 maja 2019

Podczas posiedzenia Komisji Konkursowej dokonano otwarcia i oceny nadesłanych przez uczniów klas V szkół podstawowych prac konkursowych. Tegorocznym zadaniem konkursowym było opracowanie komiksu pt. „ Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Na etap powiatowy konkursu przysłano 8 prac , które wygrały etap szkolny. Prace nadesłały placówki szkolne: Szkoła Podstawowa nr 1 w Szamotułach, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach, Szkoła Podstawowa w Sędzinku, Szkoła Podstawowa w Kaźmierzu, Szkoła Podstawowa w Grzebienisku, Szkoła Podstawowa w Otorowie, Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi oraz Zespół Szkół w Ostrorogu. Z uzyskanych informacji od organizatorów szkolnych wynika, że do tegorocznego konkursu przystąpiło 60 uczniów klas V z terenu powiatu szamotulskiego.

Komisja Konkursowa za najlepszy komiks uznała pracę autorstwa Kacpra Łukaszyka – ucznia Szkoły Podstawowej w Sędzinku.

Zgodnie z regulaminem praca została przekazana do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Poznaniu i będzie reprezentować powiat szamotulski w finale wojewódzkim, który odbędzie się w dniu 30 maja 2019 r. w Poznaniu w Multikinie.

Ponadto przyznano :

II miejsce – Nikoli Kijek  – uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Szamotułach.

III miejsce –  Filipowi Przewoźnemu – uczniowi  Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach.

Nagrodzone prace odznaczały się pomysłowością, przejrzystym układem komiksu, a także estetyką wykonania. Opowiadały o różnych aspektach życia i sytuacjach, które miały wpływ na porzucenie tego zgubnego nałogu.

Laureatom serdecznie gratulujemy, natomiast wszystkim uczestnikom, jak i opiekunom serdecznie dziękujemy za skorzystanie z propozycji udziału w konkursie.

Dyplomy, jak i upominki dla nagrodzonych uczniów zostaną przekazane bezpośrednio do placówek szkolnych.