Kampania: "Zaszczep się wiedzą"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 stycznia 2020

Kampania „ Zaszczep się wiedzą” prowadzona jest od 2015 roku przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA i wspiera ją ponad 20 partnerów instytucjonalnych, w tym Ministerstwo Zdrowia.

Dedykowana strona internetowa http://zaszczepsiewiedza.pl jest przewodnikiem po wiarygodnych źródłach informacji na temat szczepień ochronnych, w tym celowości szczepień obowiązkowych i zalecanych. Strona jest także odpowiedzią na coraz prężniej działające społeczne ruchy antyszczepionkowe. Obiektywne opinie, poparte rzetelną wiedzą medyczną, to najlepsza wiedza dla rodziców, którzy pod wpływem nieprawdziwych informacji znajdujących się przede wszystkim na forach w Internecie, obawiają się o zdrowie dziecka po szczepieniu. Niesłusznie. Prawdziwe zagrożenie związane jest z ewentualnym zachorowaniem na poważne choroby oraz ich powikłaniami, przed którymi chronią właśnie szczepienia. Złudnym jest również poczucie, że nie ma sensu się szczepić, gdyż wiele chorób, takich jak odra, czy polio, już w Polsce nie występuje.

W roku 2019 Media Support Group była organizatorem konkursu dla nauczycieli na opracowanie scenariuszy zajęć z zakresu profilaktyki chorób zakaźnych. Konkurs przebiegał pod patronatem Głównego  Inspektora Sanitarnego. Prace konkursowe zostały nie tylko ocenione i nagrodzone, ale dano im także wymiar praktyczny. Zostały zebrane i udostępnione w zakładce „ Dla nauczyciela”. Znajdują się tak gotowe scenariusze  do przeprowadzenia zajęć wśród dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Ponadto istnieje możliwość pobrania w wersji elektronicznej książeczki dla dzieci pt. „ Przygody dzielnego niedźwiedzia Szczepana” oraz audiobooka.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii oraz profilu Akcji na FB.

http://zaszczepsiewiedza.pl/wp-content/uploads/2017/12/Przygody-Dzielnego-Niedzwiadka-Szczepana.pdf

http://zaszczepsiewiedza.pl/wp-content/uploads/2017/12/Przygody-Dzielnego-Niedzwiadka-Szczepana.epub

http://zaszczepsiewiedza.pl/wp-content/uploads/2017/12/Przygody-Dzielnego-Niedzwiadka-Szczepana.mobi

http://zaszczepsiewiedza.pl/wp-content/uploads/2017/12/Przygody-Dzielnego-Niedzwiadka-Szczepana.mp3

http://zaszczepsiewiedza.pl  - scenariusze zajęć w zakładce „Dla nauczyciela”