Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komunikat z dnia 30.10.2018 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Piersko

Treść komunikatu

2 listopada 2018


Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu - Videoblog "Szczepienia"

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

W tym roku już po raz jedenasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony
w 2008 roku przez Komisję Europejską.

16 listopada 2018


Czytaj więcej o: Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Komunikat z dnia 30.10.2018 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Kaźmierz

Przejdź do - Komunikat z dnia 30.10.2018 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Kaźmierz

Treść komunikatu

30 października 2018


24 grudnia dniem wolnym od pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szamotułach

Informujemy, iż zgodnie z zarządzeniem podpisanym przez Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michała Dworczyka, 24 grudnia będzie w tym roku dniem wolnym od pracy dla pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szamotułach.  W zamian Stacja będzie otwarta w sobotę 15 grudnia 2018 r.

24 października 2018


Program edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość?”

21 maja 2018


Wizyta studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Przejdź do - Wizyta studentów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

W dniu 11 kwietnia bieżącego roku do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szamotułach przybyła z wizytą piętnastoosobowa grupa studentów uzupełniających studiów magisterskich kierunku: bezpieczeństwo narodowe, specjalność: administracja bezpieczeństwa publicznego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz z opiekunem panem dr Mikołajem Tomaszykiem. Podczas spotkania zostały szczegółowo omówione zagadnienia dotyczące zasad funkcjonowania Państwowej Inspekcji Sanitarnej, a mianowicie: cele, zadania, zakres działania, organizacja i uprawnienia na przykładzie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szamotułach.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem ze strony studentów, co było widoczne poprzez precyzyjnie zadawane pytania oraz dyskusję podczas omawianych zagadnień.

 

 

17 kwietnia 2018


Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

W roku szkolnym 2008/2009 Główny Inspektorat Sanitarny zainicjował realizację Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas” na terenie całego kraju. Program jest przeznaczony dla dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Obejmuje również rodziców dzieci oraz pracowników przedszkoli i szkół podstawowych. Ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W roku szkolnym 2017/2018 ponownie zachęcamy Dyrekcje placówek przedszkolnych i  szkolnych do realizacji programu. W miarę możliwości przekażemy Państwu materiały edukacyjne, jednakże nie mamy zapewnienia o pełnym ich zabezpieczeniu zgodnie z zapotrzebowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom realizatorów proponujemy materiały edukacyjne w wersji elektronicznej. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

Czyste powietrze wokół nas - poradnik

Kolorowanka Dino

Kolorowanka Kwiaty 1

Kolorowanka Kwiaty 2

Kolorowanka Kwiaty 3

Labirynt

Plakat "Dymy"

Ramki do kolorowania

Różnice

4 października 2017


Happening z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu

Przejdź do - Happening z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu

Tegoroczne obchody Światowego Dnia bez Tytoniu na terenie miasta Wronki miały wyjątkowy charakter. Sprawy związane z ochroną zdrowia przed następstwami palenia tytoniu wzięły ochoczo w swoje malutkie dłonie przedszkolaki z Przedszkola nr 2 we Wronkach.

9 czerwca 2017


Czytaj więcej o: Happening z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu

„Młodzieżowi Liderzy Zdrowia KONTRA HIV”

26 maja 2017