Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch

Koronawirus 2019 - nCoV

               

Najważniejsze, aktualne informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej zachorowań wywołanych przez koronawirus 2019 - nCoV znajdują się na stronach internetowych:

1. Ministerstwa Zdrowia - https://www.gov.pl/web/zdrowie/

2. Głównego Inspektoratu Sanitarnego - https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

3. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Poznaniu - https://wsse-poznan.pl/menu-strony/aktualnosci/402-koronawirus

 

3 lutego 2020


Konkurs: "Nie daj szansy AIDS"

Zapraszamy dyrekcje szkół ponadpodstawowych do współorganizacji konkursu dla młodzieży dot. profilaktyki HIV/AIDS. Konkurs jest jednym z wielu zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa wielkopolskiego wynikających z realizacji  Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS.

Ma on wieloletnią tradycję, a w obecnym roku szkolnym odbywać się będzie jego  16 edycja. Zadanie konkursowe, jakie organizatorzy postawili uczniom, polegać będzie na wykonaniu memu internetowego pod hasłem „ Nie daj szansy AIDS”

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy o zakażeniach HIV i zakażeniach przenoszonych drogą płciową.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Na prace konkursowe czekamy do dnia  4 listopada 2019 roku.

Regulamin konkursu

Załącznik_nr 1 Procedura GIS

Załącznik_nr 2 Procedura GIS

30 września 2019


Programy profilaktyczne o tematyce antytytoniowej realizowane w środowisku dzieci i uczniów szkół podstawowych

W roku szkolnym 2019/2020 Główny Inspektorat Sanitarny proponuje dyrekcjom i nauczycielom włączenie do realizacji wśród dzieci  programów edukacji antytytoniowej.

Od wielu lat zachęcamy nauczycieli wychowania przedszkolnego do prowadzenia zajęć w ramach programu „ Czyste powietrze wokół nas”.  W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy na temat szkodliwości dymu tytoniowego oraz nabywania umiejętności radzenia sobie w sytuacjach życia codziennego, gdy jest narażone na zwyczaje osób palących. Program zdobył uznanie osób prowadzących edukację, rodziców,  a także dzieci, które bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach.

24 września 2019


Czytaj więcej o: Programy profilaktyczne o tematyce antytytoniowej realizowane w środowisku dzieci i uczniów szkół podstawowych

Komunikat V i VI Komisji z załącznikami

12 lipca 2019


Kod UFI

2 lipca 2019


Obchody Jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych i 65-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej

W ramach obchodów Jubileuszu 100 - lecia Służb Sanitarnych w Polsce oraz 65 - lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zostały zaplanowane przedsięwzięcia o tej tematyce zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i powiatowym.

W dniu 30 maja br. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach odbyła się VI Sesja Rady Powiatu, podczas której miało miejsce wystąpienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach z okazji Obchodów powyższego Jubileuszu.

Porządek obrad podczas VI Sesji Rady Powiatu Szamotulskiego

Transmisja obrad Sesji w dniu 30 maja 2019 roku

 

4 czerwca 2019


Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwiecień 2019 rok

Grypa czy przeziębienie?

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu - Videoblog "Szczepienia"