Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Komunikat z dnia 12.06.2019 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Brączewo, gm. Obrzycko

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach

z dnia 12.06.2019 roku w sprawie jakości wody przeznaczonej

do spożycia przez ludzi.

Dotyczy: jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi pochodzącej z wodociągu publicznego Brączewo, gm. Obrzycko, zaopatrującej w wodę mieszkańców miejscowości: Brączewo i Jaryszewo.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach informuje, iż na podstawie przeprowadzonych badań kontrolnych jakość wody odbiega od wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi  (Dz. U. 2017. 2294 ze zm.) ze względu na obecność bakterii niechorobotwórczych.

Woda nie stanowi zagrożenia dla konsumentów, jednakże z uwagi na prowadzoną dezynfekcję może nastąpić pogorszenie smaku i zapachu wody ze względu na zwiększoną zawartość chloru w wodzie, który można usunąć poprzez kilkuminutowe gotowanie. 

Woda nadaje się do picia i na potrzeby gospodarcze.

Informacja dotycząca jakości wody obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny

w Szamotułach

mgr farm. Roman Czajka

specjalizacja z higieny i epidemiologii

 

12 czerwca 2019


Skrócenie czasu pracy pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Szamotułach

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szamotułach informuje, że w dniach 13 - 14.06. 2019 r. z powodu złych warunków atmosferycznych Stacja będzie czynna do godziny 14:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

12 czerwca 2019


Zmiana dni przyjmowania prób kału do badań na nosicielstwo oraz Sporal

Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Szamotułach informuje, że próbki kału do badania na nosicielstwo pałeczek Salmonella , Shigella oraz Sporal A nie będą przyjmowane w dniu 19 cerwca 2019 r. (środa przed Bożym Ciałem).

Przyjmowanie w/w próbek rozpocznie się dnia 24 czerwca 2019 r.

11 czerwca 2019


Obchody Jubileuszu 100-lecia Służb Sanitarnych i 65-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej

W ramach obchodów Jubileuszu 100 - lecia Służb Sanitarnych w Polsce oraz 65 - lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zostały zaplanowane przedsięwzięcia o tej tematyce zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i powiatowym.

W dniu 30 maja br. w Starostwie Powiatowym w Szamotułach odbyła się VI Sesja Rady Powiatu, podczas której miało miejsce wystąpienie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Szamotułach z okazji Obchodów powyższego Jubileuszu.

Porządek obrad podczas VI Sesji Rady Powiatu Szamotulskiego

Transmisja obrad Sesji w dniu 30 maja 2019 roku

 

4 czerwca 2019


Światowy Dzień Zdrowia - 7 kwiecień 2019 rok

Grypa czy przeziębienie?

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu - Videoblog "Szczepienia"

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

W tym roku już po raz jedenasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony
w 2008 roku przez Komisję Europejską.

16 listopada 2018


Czytaj więcej o: Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Program edukacyjny „ARS, czyli jak dbać o miłość?”

21 maja 2018


Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"

W roku szkolnym 2008/2009 Główny Inspektorat Sanitarny zainicjował realizację Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas” na terenie całego kraju. Program jest przeznaczony dla dzieci 5 i 6 letnich uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Obejmuje również rodziców dzieci oraz pracowników przedszkoli i szkół podstawowych. Ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

W roku szkolnym 2017/2018 ponownie zachęcamy Dyrekcje placówek przedszkolnych i  szkolnych do realizacji programu. W miarę możliwości przekażemy Państwu materiały edukacyjne, jednakże nie mamy zapewnienia o pełnym ich zabezpieczeniu zgodnie z zapotrzebowaniem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom realizatorów proponujemy materiały edukacyjne w wersji elektronicznej. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji.

Czyste powietrze wokół nas - poradnik

Kolorowanka Dino

Kolorowanka Kwiaty 1

Kolorowanka Kwiaty 2

Kolorowanka Kwiaty 3

Labirynt

Plakat "Dymy"

Ramki do kolorowania

Różnice

4 października 2017