Stanowisko Pracy do Spraw Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia (OZ)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Światowy Dzień AIDS

Europejski Tydzień Testowania na HIV

Wielkopolski konkurs na krótki film o HIV

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach, w imieniu Organizatorów tj. Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Polskiej Federacji Producentów Żywności Związek Pracodawców, zaprasza do udziału w VIII edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia, organizowanej w ramach XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

21 listopada 2018


Czytaj więcej o: VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 15 listopad 2018 rok

Jak co roku , w trzeci czwartek listopada  przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzimy od 1991 roku, a działania antynikotynowe podejmowane w ramach akcji wynikają z Rządowego Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu i mają charakter priorytetowy.

9 listopada 2018


Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia - 15 listopad 2018 rok

Punkt Konsultacyjno - Diagnostyczny

Konkurs "Nie daj szansy AIDS" na film pod tytułem "Krótki film o HIV"

Kampania społeczna "Mam czas rozmawiać"

Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach realizacji Krajowego Programu Zwalczania AIDS i Zapobiegania Zakażeniom HIV aktualnie  kontynuuje kampanię społeczną z roku 2017 pod hasłem
Mam czas rozmawiać".

Kampania oparta jest na idei promowania międzypokoleniowego dialogu o zdrowiu rodziny, w tym HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową, a także zachęca kobiety do testowania się w kierunku HIV. Kampania pomaga przełamać opór przed trudnymi rozmowami na ten temat i tłumaczy, że taka wymiana myśli i wiedzy wcale nie musi być krępująca.

3 lipca 2018


Czytaj więcej o: Kampania społeczna "Mam czas rozmawiać"

Światowy Dzień bez Tytoniu - 31.05.2018

Dla wielu osób to zwyczajny dzień, taki, który przejdzie bez większego echa. Ale dla nałogowych palaczy, zamierzających go uczciwie obchodzić, pewnie będzie to jeden z najcięższych dni w ostatnim czasie.

Misją wydarzenia jest podnoszenie świadomości o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz działaniach WHO w walce z epidemią tytoniu. Święto jest dobrą okazją, by wszyscy wspólnie mogli się zastanowić, jak poprawić swoje zdrowie. Każdego roku obowiązuje inne hasło przewodnie. Konkretny temat ma służyć temu, by stworzyć jednolite, globalne przesłanie i lepiej trafić do odbiorców.

1 czerwca 2018


Czytaj więcej o: Światowy Dzień bez Tytoniu - 31.05.2018

"Mały kleszcz - duży problem"

Wraz z nadejściem wiosny swoją aktywność rozpoczęły kleszcze. Żyją powszechnie na terenie całego kraju w miejscach wilgotnych i obfitujących w roślinność. Można spotkać je w lasach (zwłaszcza liściastych i mieszanych), na podmokłych terenach porośniętych krzewami i trawami, na łąkach oraz nad brzegami rzek i jezior. Pojawiają się także w parkach i na działkach. Małe rozmiary kleszczy i obecność w ich ślinie substancji znieczulających powodują, że mogą być one niezauważone przez człowieka w czasie żerowania. Kleszcz po wessaniu krwi powiększa swoją objętość nawet 10-krotnie W czasie wysysania krwi kleszcze mogą przenieść groźne dla zdrowia bakterie wywołujące np.  boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu.  To duży problem zdrowotny.

29 maja 2018


Czytaj więcej o: "Mały kleszcz - duży problem"