Stanowisko Pracy do Spraw Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia (OZ)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych "Szkoła wolna od używek"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji  konkursu pt. „ Szkoła wolna od używek”. Organizatorem konkursu jest Główny Inspektorat Sanitarny, stąd jest on wydarzeniem ogólnopolskim, a udział w nim jest dobrowolny. Konkurs polega na nagraniu i zmontowaniu filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu  i innych środków psychoaktywnych. Jest on wzmocnieniem działań profilaktycznych realizowanych w placówkach szkolnych w ramach programu „ ARS, czyli jak dbać o miłość”. Do konkursu mogą także przystąpić placówki, którego tego programu nie realizują.

19 lutego 2019


Czytaj więcej o: Konkurs dla szkół ponadgimnazjalnych "Szkoła wolna od używek"

Bezpieczne Walentynki

 

14 lutego „Walentynki” -  to czas romantycznych randek,  jak również okres sprzyjający zawieraniu nowych, nie zawsze przemyślanych znajomości i podejmowaniu ryzykownych zachowań. „Święto Zakochanych” stanowi doskonałą okazję do realizacji akcji informacyjno – edukacyjnej mającej na celu promowanie bezpiecznych zachowań w aspekcie zakażeń HIV i choroby AIDS oraz innych chorób przenoszonych drogą płciową.

14 lutego 2019


Czytaj więcej o: Bezpieczne Walentynki

Konkurs na film pod hasłem: "Tytoń - od leku po truciznę"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach, serdecznie zaprasza dyrekcje szkół ponadgimnazjalnych do współorganizacji etapu szkolnego  konkursu na film pt. „ Tytoń – od leku po truciznę”.

13 lutego 2019


Czytaj więcej o: Konkurs na film pod hasłem: "Tytoń - od leku po truciznę"

Konkurs "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach serdecznie zaprasza uczniów klas V szkół podstawowych powiatu szamotulskiego do udziału w XIX edycji konkursu  pt. Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

13 lutego 2019


Czytaj więcej o: Konkurs "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

Program profilaktyczny "Mamo, Tato - co wy na to?"

Z przyjemnością informujemy, że podjęta współpraca Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poznaniu  z Uniwersytetem UAM w Poznaniu zaowocowała opracowaniem programu pt. „ Mamo, Tato – co wy na to?”, który pilotażowo wdrożono do realizacji w II semestrze roku szkolnego 2018/2019 w placówkach przedszkolnych powiatu szamotulskiego. Program adresowany jest do dzieci 5 i 6 letnich i ich rodziców.

13 lutego 2019


Czytaj więcej o: Program profilaktyczny "Mamo, Tato - co wy na to?"

Światowy Dzień AIDS

Europejski Tydzień Testowania na HIV

Wielkopolski konkurs na krótki film o HIV

VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach, w imieniu Organizatorów tj. Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Polskiej Federacji Producentów Żywności Związek Pracodawców, zaprasza do udziału w VIII edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia, organizowanej w ramach XIII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

21 listopada 2018


Czytaj więcej o: VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia

Światowy Dzień Rzucania Palenia - 15 listopad 2018 rok

Jak co roku , w trzeci czwartek listopada  przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia obchodzimy od 1991 roku, a działania antynikotynowe podejmowane w ramach akcji wynikają z Rządowego Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu i mają charakter priorytetowy.

9 listopada 2018


Czytaj więcej o: Światowy Dzień Rzucania Palenia - 15 listopad 2018 rok