Stanowisko Pracy do Spraw Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia (OZ)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Konkurs „ Nie daj szansy AIDS”

Zapraszamy dyrekcje szkół ponadpodstawowych powiatu szamotulskiego do współorganizacji konkursu dla młodzieży dot. profilaktyki HIV/AIDS.

Konkurs ma wieloletnią tradycję i jest jednym z wielu zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa wielkopolskiego wynikających z realizacji  Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS.

9 października 2020


Czytaj więcej o: Konkurs „ Nie daj szansy AIDS”

Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach zachęca dyrekcje przedszkoli i szkól podstawowych z oddziałami przedszkolnymi do realizacji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste Powietrze Wokół Nas”. 

9 października 2020


Czytaj więcej o: Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”

Wznowienie konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Wznowienie konkursu

„Palić, nie palić – oto jest pytanie?” 

 

          Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach uprzejmie informuje, że wznowiona zostaje realizacja konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”, zawieszonego z dniem 26.03.2020r. z powodu sytuacji epidemiologicznej związanej z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 i podjętymi w tym celu licznymi działaniami zapobiegającymi jego rozprzestrzenianiu (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii Dz.U. 2020 poz.491 z póź. zm).

21 września 2020


Czytaj więcej o: Wznowienie konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!"

Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!".  

  

           Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach informuje, że w roku szkolnym 2020/2021 będzie realizowany wśród uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej oraz ich rodziców Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!".

Program jest realizowany metodą projektu i od wielu lat gości w placówkach szkolnych, zdobywając uznanie nauczycieli, rodziców a przede wszystkim uczniów. Warto zaznaczyć, że podczas realizacji programu  żadne nazwy i znaki handlowe produktów żywnościowych lub firm produkujących żywność nie mogą być komunikowane i używane. Takie stanowisko przyjęli organizatorzy programu -  Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. 

21 września 2020


Czytaj więcej o: Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!"

Wakacje - inne jak zawsze część 4

Jakże trafnie odzwierciedla tytuł  artykułu obraz aktualnej sytuacji. Od kilku dni mierzymy się  ze wzrostem liczby zakażeń Sars-CoV-2 w kraju i na świecie. Od początku epidemii inspekcja sanitarna podkreślała potrzebę higieny i dezynfekcji rąk, zakładania maseczki i trzymania dystansu społecznego w miejscach, gdzie może dojść do zakażenia, czyli w dużych skupiskach ludzkich i w zamkniętych pomieszczeniach. Dzisiaj , po raz kolejny apelujemy o rozwagę i odpowiedzialność.

31 lipca 2020


Czytaj więcej o: Wakacje - inne jak zawsze część 4

Wakacje - inne jak zawsze część 3

Wakacyjny czas sprzyja oddawaniu się przyjemności bycia blisko natury. Chętnie wybieramy się na piesze lub rowerowe wycieczki, korzystamy z możliwości organizacji pikniku na terenach trawiastych, czy też z radością wybieramy się na spacer do lasu lub pobliskiego parku. Czy przypuszczamy, że kontakt z przyrodą może być niebezpieczny?

24 lipca 2020


Czytaj więcej o: Wakacje - inne jak zawsze część 3

Wakacje - inne jak zawsze część 2

Mam nadwagę i mimo znajomości zasad zdrowego żywienia i wysokiej świadomości żywieniowej nie potrafię sobie z nią poradzić.

Stosowałam już wiele różnych diet i efekt końcowy jest zawsze taki sam – nic się nie zmienia.  Brzmi znajomo?

17 lipca 2020


Czytaj więcej o: Wakacje - inne jak zawsze część 2

Wakacje - inne jak zawsze część 1

Czy już macie zaplanowane wakacje?

Wakacje 2020 to czas ogromnych zmian i to nie tylko związanych z czasem epidemii.

Okres wakacyjny to wymarzony czas na zmianę własnych przyzwyczajeń i zachowań,
a szczególnie tych,  z którymi mieliśmy plany pożegnać się w okresie noworocznym.

Może już czas rzucić palenie papierosów?

10 lipca 2020


Czytaj więcej o: Wakacje - inne jak zawsze część 1

Światowy Dzień Bez Tytoniu 31 maja 2020r.

Ochrona młodzieży przed manipulacjami w branży oraz zapobieganie używaniu tytoniu i nikotyn.

Przez dziesięciolecia przemysł tytoniowy celowo stosował strategiczne, agresywne i bogate w zasoby taktyki, aby przyciągnąć młodzież do wyrobów tytoniowych i nikotyny. Wewnętrzne dokumenty branżowe ujawniają dogłębne badania i wyliczone podejścia mające na celu przyciągnięcie nowej generacji użytkowników tytoniu, od projektowania produktu po kampanie marketingowe mające na celu zastąpienie milionów ludzi umierających każdego roku z powodu chorób związanych z tytoniem nowymi konsumentami – młodzieżą.

 

 

29 maja 2020


Czytaj więcej o: Światowy Dzień Bez Tytoniu 31 maja 2020r.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o zmarłych na AIDS

 

          Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS odbywa się co roku w trzecią niedzielę maja. Jest jedną z największych kampanii zwiększania świadomości o HIV/AIDS na świecie. W tym roku  obchodzony będzie w dniu 17 maja 2020 roku.

15 maja 2020


Czytaj więcej o: Międzynarodowy Dzień Pamięci o zmarłych na AIDS